Jednostka zatrudni setki szeregowych w Lęborku

31 lipca 2012r. | Drukuj

Prawie dwieście pięćdziesiąt osób znajdzie pracę w Batalionie Wojsk Zmechanizowanych w Lęborku. Jednostka rozpoczęła właśnie przyjmowanie do służby zawodowych szeregowych.  Po restrukturyzacji Batalion będzie największym pracodawcą w Lęborku.

fot. GK

O każde miejsce pracy w Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym starało się ponad 80 osób. Nowo zatrudnieni żołnierze nie ukrywają, że w czasie kryzysu gospodarczego, armia wydaje się bardzo bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem pracy. Każdy szeregowy już na początku służby dostaje bowiem na rękę około trzech tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć kilkaset złotych różnego rodzaju dodatków.

Do pracy w lęborskim batalionie zmechanizowanym przyjęto też dużą grupę kobiet. Panie pewne są, że bez problemy poradzą sobie na poligonie.

Lęborska jednostka przyjmuje właśnie pierwszych 150-ciu zawodowych szeregowych Do końca roku pracę w Batalionie znajdzie jednak blisko 250 nowych żołnierzy. Docelowo w Lęborku będzie służyć ponad siedmiuset żołnierzy. Armia stanie się więc największym pracodawcą w Lęborku. Mimo, że większość szeregowych przyszła do armii ze względów ekonomicznych, dowództwo jednostki podkreśla wyższość zawodowych żołnierzy nad przymusowymi poborowymi.

Wojsko podpisuje z zawodowymi żołnierzami osiemnastomiesięczne kontrakty. W przypadku szeregowych mogą one maksymalnie trwać 12 lat. Później najlepsi żołnierze trafią do szkół podoficerskich. Z gorszymi armia na zawsze się rozstanie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz