Tragedia na plaży w Jantarze

31 lipca 2012r. | Drukuj

Dwóch braci utonęło w Bałtyku. Chłopcy kąpali się przy niestrzeżonej plaży w Jantarze w województwie pomorskim. Do tragedii doszło w poniedziałek około godziny 15.

fot. swajdawakacje.prv.pl

 – Dwóch chłopców w wieku 14 i 17 lat weszło do wody, po chwili rodzice przebywający na plaży stracili ich z oczu – potwierdziła st. sierż. Paulina Grzesiowska, rzeczniczka prasowa policji w Nowym Dworze Gdańskim. Chwilę później do akcji ruszyła policja, straż pożarna, śmigłowiec straży granicznej i specjalna jednostka SAR. Prawie godzinę później  z wody wyłowiono pierwszego z chłopców. Ratownicy natychmiast podjęli reanimację, ale życia 14-latka nie udało się już uratować. Niecałe dwie godziny później z wody wydobyto ciało starszego z braci. Podjęta reanimacja też nie przyniosła skutku i lekarze stwierdzili zgon 17-latka.

Policja ustala okoliczności tragedii. Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce na niestrzeżonym kąpielisku, prawie dwa km od najbliższego ratownika WOPR. W tym dniu wysokość fal dochodziła do półtora metra do tego były bardzo silne prądy Obowiązywał zakaz kąpieli spowodowany trudnymi warunkami na morzu.  Bracia wraz z rodzicami wypoczywali nad Bałtykiem. Rodzina pochodziła z województwa mazowieckiego.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz