Więcej kandydatów w Lęborku

27 września 2010r. | Drukuj

Namyślak, Walaszkowski, Ossowska-Szara, Lampart, a może Szreder? Pojawili się kolejni kandydaci do fotela burmistrza Lęborka.

Witold Namyślak jest już oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza Lęborka w nadchodzących wyborach samorządowych. Rada powiatowa PO podjęła taką decyzję w połowie września – poinformował Wiktor Tyburski, przewodniczący tej partii w powiecie lęborskim.

opis / fot. UM Lębork

Oprócz Namyślaka w szranki stanie także radna niezrzeszona Teresa Ossowska-Szara, która jako pierwsza podjęła decyzje o kandydowaniu. Kolejni kandydaci, którzy zadeklarowali, że będą ubiegać się o najwyższy urząd w mieście, to Jarosław Walaszkowski, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości oraz Jacek Lampart, który wystartuje jako reprezentant Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Listę, którą wspólnie z SLD przygotowuje Porozumienie Lewicy, ma zasilić Maciej Szreder, były wiceburmistrz Lęborka i Ustki.

Na razie faworytem walki o fotel burmistrza  jest Witold Namyślak, z wykształcenia ekonomista, który jest posłem na Sejm RP obecnej kadencji. Namyślak ma duże doświadczenie samorządowe. W latach 1991-93 był zastępcą burmistrza  Lęborka, następnie do 1998 r. pełnił funkcję burmistrza. W okresie od 1998 do 2002 zajmował kolejno stanowiska członka zarządu i wicemarszałka województwa pomorskiego. Po wyborach samorządowych w 2002 r. powrócił na urząd burmistrza, a w 2006 skutecznie ubiegał się o reelekcję. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej.
Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz