Emocjonująca druga tura

03 grudnia 2010r. | Drukuj

W niedzielę  druga tura wyborów samorządowych na Pomorzu. Do urn pójdziemy  w 18 miastach i 24 gminach wiejskich – wybierzemy zatem 24 wójtów,  14 burmistrzów i 4 prezydentów.

Fot. UM w Słupsku

Najbardziej zacięta walka kandydatów zapowiada się  w Słupsku, Kościerzynie i Sopocie. W nadmorskim kurorcie  urzędujący prezydent Jacek Karnowski (42,7 proc.) zmierzy się ze swoim byłym zastępcą Wojciechem Fułkiem (42,4). W pierwszej turze Karnowski zdobył zaledwie 20 głosów więcej.

Fot. panoramio: UM w Sopocie

W centrum Kaszub zanosi się na bratobójczą walkę. W Kościerzynie o fotel burmistrza walczy poseł Zdzisław Czucha (poparło go 43 proc. mieszkańców) z Marcinem Modrzejewskim  (38 proc.). Ten ostatni jest obecnym burmistrzem miasta, ale w poprzedniej kadencji był zastępcą Czuchy, gdy ten rządził Kościerzyną. Prawdziwe starcie gigantów nastąpi jednak w stutysięcznym Słupsku, gdzie o reelekcję walczy  Maciej Kobyliński (38,73 proc.). Prezydentem chce też zostać  Krystyna Danilecka-Wojewódzka (30,41 proc.), startująca z lokalnego komitetu wyborców. Przez wiele lat działała jednak w słupskim samorządzie w ekipie Kobylińskiego. Dopiero w tym roku ich drogi się rozeszły.
Na północnych Kaszubach sporo emocji czeka wyborców  w Helu. Tam o posadę burmistrza ponownie stara się Mirosław Wądołowski (41,96), który jest oskarżony w procesie o korupcję. Jego konkurentem jest  Adam Kohnke (29,84) z lokalnego komitetu wyborczego. Ciekawe starcie będzie miało miejsce także w Żukowie, gdzie zmierzą się dwaj kandydaci  lokalnych komitetów – wicestarosta Jerzy Żurawicz (35,27) i dotychczasowy burmistrz Albin Bychowski (30,6).


Opublikowano w: KartuzyKościerzynaPuckSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz