Emocjonująca druga tura

03 grudnia 2010r. | Drukuj

W niedzielę  druga tura wyborów samorządowych na Pomorzu. Do urn pójdziemy  w 18 miastach i 24 gminach wiejskich – wybierzemy zatem 24 wójtów,  14 burmistrzów i 4 prezydentów.

Fot. UM w Słupsku

Najbardziej zacięta walka kandydatów zapowiada się  w Słupsku, Kościerzynie i Sopocie. W nadmorskim kurorcie  urzędujący prezydent Jacek Karnowski (42,7 proc.) zmierzy się ze swoim byłym zastępcą Wojciechem Fułkiem (42,4). W pierwszej turze Karnowski zdobył zaledwie 20 głosów więcej.

Fot. panoramio: UM w Sopocie

W centrum Kaszub zanosi się na bratobójczą walkę. W Kościerzynie o fotel burmistrza walczy poseł Zdzisław Czucha (poparło go 43 proc. mieszkańców) z Marcinem Modrzejewskim  (38 proc.). Ten ostatni jest obecnym burmistrzem miasta, ale w poprzedniej kadencji był zastępcą Czuchy, gdy ten rządził Kościerzyną. Prawdziwe starcie gigantów nastąpi jednak w stutysięcznym Słupsku, gdzie o reelekcję walczy  Maciej Kobyliński (38,73 proc.). Prezydentem chce też zostać  Krystyna Danilecka-Wojewódzka (30,41 proc.), startująca z lokalnego komitetu wyborców. Przez wiele lat działała jednak w słupskim samorządzie w ekipie Kobylińskiego. Dopiero w tym roku ich drogi się rozeszły.
Na północnych Kaszubach sporo emocji czeka wyborców  w Helu. Tam o posadę burmistrza ponownie stara się Mirosław Wądołowski (41,96), który jest oskarżony w procesie o korupcję. Jego konkurentem jest  Adam Kohnke (29,84) z lokalnego komitetu wyborczego. Ciekawe starcie będzie miało miejsce także w Żukowie, gdzie zmierzą się dwaj kandydaci  lokalnych komitetów – wicestarosta Jerzy Żurawicz (35,27) i dotychczasowy burmistrz Albin Bychowski (30,6).


Opublikowano w: KartuzyKościerzynaPuckSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze