Rumia: Darmowe badanie znamion

20 czerwca 2012r. | Drukuj

W tym roku po raz pierwszy badanie będzie można wykonać w mobilnym gabinecie. Melanobus odwiedzi Trójmiasto w dniach 21-23 czerwca. Do Rumi zawita w piątek 22. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Sopotu.

fot. UM Rumia

Co roku La Roche-Posay Laboratoire Dermatologique pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej organizuje program bezpłatnych badań dermatoskopowych znamion skóry „Badaj Znamiona”. W Trójmieście bezpłatne badania w mobilnym gabinecie dermatologicznym Melanobus odbędą się w dniach 21 – 23 czerwca 2012r., w godzinach 10.00-18.00. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Sopotu. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce stale wzrasta. W 2009 roku zdiagnozowano 2.562 nowe przypadki .

Badanie znamion pozwala wcześnie wykryć czerniaka, a wcześnie wykryty czerniak jest w 90% wyleczalny. – mówi prezenterka Agnieszka Cegielska, ambasadorka akcji Badaj Znamiona. Niestety wiele osób zbyt późno zwraca uwagę na niepokojące objawy i nie zgłasza się na badania kontrolne do dermatologa. Do tego dochodzi duża beztroska związana wystawianiem się na działanie promieni UVA i UVB bez odpowiedniej ochrony. Szczególnie groźne są poparzenia słoneczne doznane w dzieciństwie i wczesnej młodości (do 18. roku życia).

 Badania w Melanobusie:

 21 czerwca (czwartek) – Plac Zdrojowy, przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino, Sopot

22 czerwca (piątek) – Centrum Handlowe Auchan, ul Grunwaldzka 108, Rumia

23 czerwca (sobota) – Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48, Gdańsk


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz