Trasa Kaszubska ma pod górę

24 listopada 2010r. | Drukuj

Znowu piętrzą się trudności wokół projektu Trasy Kaszubskiej, czyli planowanej drogi ekspresowej S6, łączącej Lębork z Trójmiastem. W piątek miało się rozpocząć postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej, ale już przełożono je o miesiąc.

Fot. GDDKiA

Procedura tworzenia dokumentacji Trasy Kaszubskiej napotkała na kolejne przeciwności. W miniony piątek miało rozpocząć się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, ale do dziś nic w tym kierunku się nie dzieje. Dokumentacja dostarczona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad okazała się niekompletna. RDOŚ podjęła decyzję o wstrzymaniu prac, co najmniej na miesiąc.

– Wniosek jest niepełny. Przyznajemy się do winy, choć tak naprawdę to zawinili projektanci – tłumaczy Robert Marszałek, zastępca dyrektora GDDKiA w Gdańsku.

Wszystkiemu winne są podobno wypisy z gruntów, których brakuje dla 36 działek położonych w miejscu planowanego przebiegu nowej drogi. Bez tego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie jest w stanie wydać decyzji środowiskowej. Dlatego też GDDKiA zobowiązała się do jak najszybszego dostarczenia brakujących dokumentów.

Informacja o opóźnianiu się wydania decyzji środowiskowej jest niezwykle istotna dla osób mieszkających wzdłuż planowanej trasy. Dyrekcja RDOŚ zachęca do śledzenia swojej strony internetowej, na której zamieszczone zostaną informacje o wszczęciu prac. Trasa S6 ma jednak ciągle pod górę.


Opublikowano w: KartuzyLęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze