W Sarbsku powstaje park wodny i fokarium

29 maja 2012r. | Drukuj

Już w piątek, 1 czerwca odbędzie się wielkie otwarcie Sea Parku w Sarbsku. To jedyny tego rodzaju w Polsce park związany z fauną i florą mórz i oceanów, jak również z historią i kulturą regionu Pomorza.

fot. SeaPark.pl

Park usytuowany jest na pięknej malowniczej działce o powierzchni 5ha otoczonej lasem, położonej w odległości 10 km od Łeby. Goście będą mogli zwiedzić pierwsze w Polsce fokarium, w którym można obserwować zarówno rodzimy nam gatunek foki szarej jak również pochodzącą z Pacyfiku uchatkę kalifornijską. Foki i uchatki maja do dyspozycji 3 baseny o łącznej powierzchni ponad 1500 m2i objętości około 2,2 mln litrów wody.

Tak jak odbywa się to w akwariach na całym świecie, w Sea Parku zwiedzający będą mieli możliwość przyjrzeć się karmieniu fok połączonemu z ich treningiem. Pod tym względem jest to jedyny taki obiekt komercyjny w Polsce.

Oprócz fokarium w parku znajduje się również Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D, gdzie będzie można zobaczyć pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich.

Kolejną atrakcją jest muzeum rękodzieła marynistycznego posiadające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce. Ponadto w tym wyjątkowym miejscu znajdziemy także park makiet zwierząt zamieszkujących morza i oceany naszej planety. Makiety wszystkich stworzeń wiernie odzwierciedlają ich naturalne rozmiary i wygląd.

Choć park nie został jeszcze otwarty już planowana jest jego rozbudowa. W przyszłości pojawi się tam park miniatur oraz park linowy.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz