Pokazali jak pociąg miażdży samochód [ZDJĘCIA]

24 maja 2012r. | Drukuj

Drezyna staranowała na przejeździe kolejowym w Lęborku samochód dostawczy. W wypadku rannych zostało pięć osób. Na szczęście to tylko symulacja, którą przeprowadziły dzisiaj w Lęborku służby ratunkowe przy udziale PKP.

fot. GK / Jakub Urbański

Pokaz zorganizowano w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”. Uderzenie przy prędkości zaledwie 20km/h przesunęło samochód o kilkanaście metrów. Pozoranci z OSR Lębork odegrali rolę rannych w wypadku. W ćwiczeniach uczestniczyła policja, straż pożarna oraz służby medyczne. Akcja ratunkowa trwała kilkadziesiąt minut. Przez cały czas licznie zgromadzonym widzom wręczano ulotki i gadżety przypominające o prawidłowym  zachowaniu kierowców i pieszych na przejazdach kolejowych.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=0_LSOmV-5CY]

– Wspólne działania sztabowe policji i służb ratunkowych były już kolejnymi tego typu, jakie są przeprowadzane na naszym terenie – powiedział po akcji asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. – Po raz kolejny pokazały zgodne i prawidłowe współdziałanie służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo oraz służ medycznych w sytuacjach kryzysowych do jaki może dojść na terenie powiatu.

Więcej o kampanii: www.bezpieczny-przejazd.pl

Galeria

fot. GK / Jakub Urbański


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz