Maraton rowerowy w urokliwej scenerii Kaszub

24 maja 2012r. | Drukuj

Po raz ósmy odbędzie się maraton rowerowy KaszebeRunda. Do pokonania są do wyboru trzy trasy 65 km, 120 km i 225 km. Miłym dodatkiem będą regionalne bufety kolarskie na trasie co 20-40 km. Start i meta w Kościerzynie.

fot. Trasa KaszebeRunda/mat. prasowe

26 maja odbędzie się rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy mają ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km lub krótszymi (65, 120 km). Mini-Kaszebe Runda, czyli 120 km do pokonania, bazuje na dużej pętli Kaszebe Runda. Start jest wspólny, a po 57 kilometrach następuje oznakowane rozwidlenie obu tras. Ostatnie kilometry są także wspólne i doprowadzają do mety na kościerskim rynku. Mikro KaszebeRunda – 65 km, jest odpowiedzią na spore zainteresowanie miłośników rowerów górskich, retro a także dla osób które sukcesywnie pragną powiększać pokonywany dystans. Start z Kościerzyny. Na półmetku trasa zbiega się z pozostałymi dystansami, aby razem podążać do wspólnej mety na Rynku.

Trasa Kaszebe Runda rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej, po drodze urokliwe wioski, jeziora i lasy. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie. Formuła Kaszebe Runda pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. – Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Motywem przewodnim KaszebeRunda jest hasło „kolarstwo ze smakiem“- mówi prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sport Promotion AG, Iwona Klafetka. – Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy (czas i dystans).

Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki. Tradycja, humor, kaszubski folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach. – Formuła maratonu jest unikatowa, nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. – podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek. Imprezie towarzyszą akcje społeczne: „Podziel się drogą” oraz „Rowerowa gmina”.

Dodatkowe informacje:

Piątek poprzedzający imprezę: godz. 17.00-22.00 – rejestracja zawodników w biurze startowym

Sobota: godz. 06.30-10.45 – rejestracja zawodników w biurze startowym, godz. 07.00–11.00 -wyprowadzenie peletonu na trasę.

mat. prasowe


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze