Godzina dla Ziemi także w Lęborku

31 marca 2012r. | Drukuj

31 marca dokładnie o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Do tej inicjatywy również przyłączy się miasto Lębork, poprzez wyłączenie iluminacji na Ratuszu.

fot. stary mordziaty

Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety.

Akcja nie ma na celu zaoszczędzenia jak najwięcej energii w ciągu tej godziny, ale zainspirowanie i zachęcenie ludzi do gaszenia zbędnego oświetlenia przez cały rok i wprowadzenia w swoim życiu inne proekologiczne zmiany.

Jest to największa, globalna inicjatywa społeczna zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła  31 marca o godz. 20.30 na jedną symboliczną godzinę, aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.

Więcej informacji: www.wwf.pl/godzinadlaziemi/o-akcji


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz