Julia Pitera w obronie lęborskiej uczennicy

21 marca 2012r. | Drukuj

Koleżeńską prośbę, jak delikatnie nazywa się oficjalne pismo, wystosowała posłanka Julia Pitera do starosty lęborskiego w sprawie zawiadomienia do prokuratury dotyczącego nastolatki, która trzymała obraźliwy transparent.

fot. GK

Po tendencyjnym – jak wskazuje na swoim blogu starosta- materiale stacji TVN dotyczącym incydentu w budynku lęborskiego Starostwa w trakcie protestu przeciwko likwidacji Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych, w sprawę zaangażowała się posłanka Julia Pitera. Jeszcze przy dziennikarzach programu UWAGA wystosowała pismo, w którym wskazuje i przekonuje, że działania podjęte w celu ukarania uczennicy nie są adekwatne do popełnionego czynu.

Zdaniem posłanki droga sądowa nie jest dobrym rozwiązaniem w tej delikatnej sprawie i może zaważyć na dalszym życiu dziewczyny. Julia Pitera wskazuje ponadto, że sam transparent nie był pisany ręką dziecka, ale osoby dorosłej i to raczej w tym kierunku powinno szukać się winnych.

Ustosunkowując się do otrzymanej prośby Wiktor Tyburski podkreśla, że 'w miarę swoich możliwości wnioskował będzie do Sądu o uwzględnienie takich aspektów jak działanie pod wpływem emocji, wpływ osób trzecich, czy też młody wiek”.  To jednak nie zmienia faktu, że sprawa znalazła się już w Sądzie i nastolatkę czeka duży stres związany z jej dalszym biegiem.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Lęborczanka pisze:

    Najzabawniejsze w tej całej aferze jest to, że starosta i vicestarosta są nauczycielami :)

  2. Edgar pisze:

    Mosci starosto, nie nazwe pana smiesznym, bo zaraz wniesie pan sprawe o znieslawienie, ale donos na ta biedna dziewczyne moge spokojnie nazwac smiesznym. Pan ma dokladnie ten sam problem, co slon z bajki o sloniu i mrowce. Polecam, bardzo pouczajaca lektura.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze