Skradzione w Szwecji Volvo znalazło się w Gdyni

14 marca 2012r. | Drukuj

Skradzioną w Szwecji spycharko-ładowarkę o szacunkowej wartości ok. 150 tys. zł odzyskała wczoraj (13 marca) w Gdyni Straż Graniczna. Maszyna znajdowała się w ciężarowym Renault, które chwilę wcześniej zjechało z promu.

fot. Straż Graniczna

Strażnicy graniczni wytypowali ciężarówkę do kontroli drogowej, bo ich uwagę zwróciła przechylona naczepa. Kierowca samochodu zapewniał, że przewozi meble. Funkcjonariusze po otwarciu naczepy zamiast mebli ujrzeli spycharko-ładowarkę marki VOLVO o szacunkowej wartości ok. 150 tys. zł. Kierowca nie potrafił wyjaśnić swojej pomyłki. Nie miał żadnej dokumentacji dotyczącej załadunku. Strażnicy graniczni nabrali więc podejrzeń, że maszyna może pochodzić z kradzieży. Gdy szwedzka policja potwierdziła taki fakt, zajęli ją, a dodatkowo zatrzymali także ciężarowe Renault należące do 56-letniego kierującego, mieszkańca gminy Kobylnica.

Kierowcy nie zatrzymywano. Zgodnie z właściwością zajętą maszynę i auto przekazano Policji w Gdyni Oksywiu, która będzie prowadzić dochodzenie w tej sprawie.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz