Brutalny napad na kiosk. Grozili ekspedientce nożem

08 marca 2012r. | Drukuj
Do brutalnego napadu doszło w centrum Lęborka. Dwóch młodych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę w kiosku i ukradło papierosy. Za rozbój grozi im od 3 do 12 lat więzienia. Jeden z nich podejrzewany jest również o wcześniejszy napad na placówkę bankową.

fot. KPP Lębork

We wtorek wieczorem policjanci z Lęborka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej wtargnęli do kiosku na Pl.Pokoju. Byli brutalni. Zagrozili ekspedientce nożem. Ukradli kilka paczek papierosów. Natychmiast po zdarzeniu kilkuosobowa grupa policjantów pracowała nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców co doprowadziło do zatrzymania dwóch napastników już wieczorem.

– Sprawcy rozboju byli całkowicie zaskoczeni widokiem mundurowych w swojej kryjówce. To mieszkańcy Lęborka w wieku 19 i 22 lat, znani policjantom ze względu na swoją przestępczą przeszłość – informuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. – W środę policjanci cały dzień pracowali nad zebraniem obciążających mężczyzn dowodów. Dzisiaj napastników przesłucha prokurator i postawi zarzuty dokonania rozboju. Policja wnioskowała do sądu o areszt dla zatrzymanych mężczyzn, prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie.

Policjanci ustalili także, że zatrzymany 19-latek w styczniu tego roku usiłował okraść placówkę bankową. 11 stycznia b.r. wszedł do punktu kredytowego na ul. Skłodowskiej z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Zbiegł wypłoszony przez pracownicę. Dzisiaj będzie przesłuchiwany przez prokuratora, który najprawdopodobniej przedstawi mu zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi od 3 do 12 lat pozbawiania wolności.

Galeria

fot. KPP Lębork


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz