Kitesurfer z Gdańska odnaleziony!

04 marca 2012r. | Drukuj

Po 40 godzinach poszukiwań odnaleziono polskiego kitesurfera. Jan Lisewski z Gdańska  zaginął 2 marca na Morzu Czerwonym.

fot. kiteforum.pl/Łukasz Baliński/dzida.com

Jan Lisewski jest transportowany do szpitala w miejscowości Duba, gdzie czeka na niego polski konsul. Polski kitesurfer w piątek zaginął na Morzu Czerwonym. Po całonocnych poszukiwaniach z soboty na niedzielę nie udało odnaleźć się Lisewskiego. Po dwóch kolejnych sygnałach SOS w niedzielę akcja ratownicza w końcu się powiodła. Akcję poszukiwawczą prowadziło 16 jednostek ratunkowych oraz 2 helikoptery z Arabii Saudyjskiej, a teren wzdłuż wybrzeża przeszukiwany był przez patrole zmotoryzowane. – Jednostki te nie tylko były kierowane w miejsca wskazane przez organizatorów rejsu, ale i przeczesywały znacznie szerszy akwen. Dodatkowo w niedzielę została włączona egipska jednostka ratownicza – podaje rzecznik prasowy MSZ.

Dzisiaj, jeszcze przed odnalezieniem kitesurfera, ukazała się informacja na stronie kiteforum.pl o nagrodzie za odnalezienie Gdańszczanina żywego: „Uwaga !!!! Wyznaczono nagrodę w wysokości 10 000 $ dla załogi która uratuje Janka, czyli znajdzie Janka żywego!!! Prosimy rozpowszechnić tę informację wszędzie gdzie się da – każdy na facebooku, na forach zagranicznych, po przez UKF i inne metody łączności !!!! Pod apelem tym podpisują się osoby zaangażowane w poszukiwania – rodzina, oraz Łukasz Ceran, Magda Ziemann „Eska”, Łukasz Baliński „Mleczny”.

– Władze polskie pragną wyrazić ogromne podziękowania dla władz Królestwa Arabii Saudyjskiej, którego służby prowadziły akcję ratunkową z pełnym zaangażowaniem – czytamy w komunikacie MSZ.  Minister Radosław Sikorski będzie niedługo rozmawiał z szefem dyplomacji saudyjskiej księciem Saud Al Faisalem, by podziękować za ogromną pomoc.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze