Pejzaże Kaszuba, Macieja Tamkuna

02 marca 2012r. | Drukuj

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Macieja Tamkuna pt. „Poszukiwania piękna w naturze i tradycji”. – …Kaszubi, to ludzie pięknie dumni – uważa malarz, Maciej Tamkun.

www.tamkun.bulok.info

Wernisaż odbędzie się we wtorek 13 marca br. o godz. 17 w budynku bibliotecznym przy ul. Kaszubskiej 14. Maciej Tamkun malarz, ilustrator książek i poeta mieszka i tworzy na Kaszubach. Artysta wiecznie poszukujący, hołduje maksymie Goethego, według której człowiek nie powinien być, lecz stawać się. Z wykształcenia jest teologiem (ATK), historykiem (UG) i surdopedagogiem. Zalicza się do artystów, którzy swoje działania twórcze poddają zawsze intelektualnej refleksji.

Jego obrazy malarskie stanowią plon wędrówek po ukochanych Kaszubach. Pejzaże artysty cechuje epicki spokój i romantyczność nastroju. Kaszubi urzekają Macieja Tamkuna, bo inspirują go do tworzenia. Uważa, że Kaszubi, to ludzie pięknie dumni ze swej przynależności etnicznej, wreszcie wyzwoleni od ucisku ideowego i od zasłony odrzucenia narodowego.

wejherowo.pl


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz