Policjanci nauczą prawidłowo parkować w Lęborku

01 marca 2012r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka pomogą mieszkańcom w prawidłowym parkowaniu. Od dziś do 7 marca będą uczyć  i informować o tym w jaki sposób właściwie postawić swój samochód.

fot. gk

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku rozpoczął dzisiaj akcję edukacyjną dotyczącą prawidłowego parkowania. Przez najbliższych siedem dni w godzinach od 6.00 d 22.00 policja będzie rozmawiać z kierowcami, a także zostawiać ulotki informacyjne w jaki sposób prawidłowo parkować swoje auto, szczególnie w tzw. strefie zamieszkania, która oznaczona jest znakiem drogowym D-40.

Funkcjonariusze szczególnie intensywnie skupią się na ul. Legionów Polskich (okolice markety spożywczego), gdzie wielokrotnie otrzymywali informację o łamaniu przepisów dotyczących parkowania, ale także o problemie z miejscem umożliwiającym dostosowanie się do przepisów.

fot. gk

Niemniej działania lęborskiej policji nie ograniczą się tylko do egzekwowania przepisów.

– Policja wystosowała wniosek do zarządcy terenu przy i wokół marketu na ul. Legionów Polskich o możliwość zwiększenia i wyznaczenia nowych miejsc parkingowych. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie jednak do zarządcy. – informuje asp. Daniel Pańczyszyn Oficer Prasowy Lęborskiej Policji.

Dzięki nowym miejscom parkingowym nie tylko poprawi się komfort pozostawiania pojazdów w tym rejonie miasta, ale także ułatwi to dostosowywanie się do przepisów i tym samym bezpieczeństwo w tej strefie.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz