Czarnówko liderem sortowni

19 listopada 2010r. | Drukuj

Przedsiębiorstwo Sortowania i Przerobu Odpadów w Czarnówku koło Lęborka ma najlepszą sortownię śmieci w kraju! Przedsiębiorstwo, które obsługuje 9 samorządów, wygrało ogólnopolski konkurs.

Fot. Sortownia w Czarnówku

Przedsiębiorstwo Sortowania i Przerobu Odpadów w Czarnówku koło Lęborka zostało „Liderem sortowni” w ogólnopolskim konkursie o „Puchar Recyklingu”. Konkurs ten jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem kompleksowo oceniającym selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Jego celem jest przede wszystkim wyłonienie i nagrodzenie firm, które mają najbardziej efektywny system selektywnej zbiórki odpadów. Organizatorem konkursu jest „Przegląd Komunalny”.

Fot. Najlepsza sortownia w kraju

 

Uczestnikami konkursu są urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i zakłady komunalne, sortownie, ale także szkoły, parki narodowe i krajobrazowe, centra edukacji ekologicznej i inne. Uczestnicy rywalizują w dziewięciu kategoriach. Przedsiębiorstwo w Czarnówku zdobyło tytuł „Lidera sortowni” w kategorii do 100 tys. mieszkańców. Uznane zostało za zakład najlepiej sortujący odpady w Polsce i miejsce, w którym najmniej odpadów trafia na składowisko. Doceniono również prowadzoną tu edukację ekologiczną. Uroczyste wręczenie statuetek będzie miało miejsce 23 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Składowisko obsługuje 9 jednostek samorządowych, m.in. powiat lęborski i wejherowski.


Opublikowano w: LęborkWejherowo
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz