Powstał Szlak Kościołów Północnych Kaszub

22 lutego 2012r. | Drukuj

Odwiedzający parafie w Swarzewie, Pucku, Władysławowie, Jastarni i Mechowie podążają szlakiem kościołów północnych Kaszub. Na miejscu mają możliwość zapoznania się z publikacjami dotyczącymi obiektów wchodzących w skład szlaku oraz skorzystania z nowoczesnych audio-przewodników.

mat.prasowe

Projekt realizowany jest w na terenie powiatu puckiego w ramach partnerstwa pięciu parafii rzymskokatolickich usytuowanych w Pucku, Swarzewie, Jastarni, Władysławowie i Mechowie. Partnerem wiodącym oraz inicjatorem współpracy w celu popularyzacji zabytków sakralnych regionu Północnych Kaszub jest parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie, której proboszczem jest ks. Stanisław Majkowski. – Pośrednio projekt ma również pozytywny wpływ na zmianę wizerunku kościołów Północnych Kaszub – z obiektów kultu religijnego stają sie one miejscem wydarzeń kulturalno-społecznych. Podkreślona została zatem ich funkcja turystyczna- czytamy na stronie projektu.

Wsparcie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa w wysokości 1,7 mln złotych było możliwe między innymi dzięki partnerstwu zawartemu przez pięć parafii, które biorą w nim udział. – Utworzenie nowego produktu turystycznego Szlaku Kościołów Północnych Kaszub powinno zachęcić turystów do częstszych odwiedzin naszego regionu, zapoznawania się z naszą kulturą, w połączeniu ze zwiedzaniem miejsc kultu religijnego – podkreślają pomysłodawcy projektu. W ramach projektu odbyła się już kampania medialna w radiu, telewizji i internecie oraz szereg wystaw promujących północne Kaszuby.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz