Kaszubskie Centrum Medyczne w Sierakowicach

15 stycznia 2012r. | Drukuj

W Sierakowicach powstał nowoczesny ośrodek zdrowia. Koszt inwestycji wyniósł 15 milionów złotych. Obiekt ten jest najnowocześniejszym, spełniającym wszystkie wymogi ministerstwa zdrowia Zakładem Opieki Zdrowotnej na obszarze wiejskim w naszym kraju.

fot. Bartek Gruba

Kaszubskie Centrum Medyczne w Sierakowicach, powstało dzięki dofinansowaniu w kwocie 5 milionów złotych, pozostałe 10 milionów samorząd musiał zabezpieczyć we własnym zakresie. Głównym powodem powstania tego typu obiektu,jest wciąż rosnąca liczba mieszkańców Sierakowic jak również miejscowości ościennych. Jak można zauważyć gmina Kartuzy dba w pełni o wysoki poziom usług medycznych w swoim regionie jak również o potrzeby swojej społeczności.

Kaszubskie Centrum Medyczne to w pełni nowoczesny, dobrze wyposażony, obiekt o powierzchni ponad 2.500 m2. W nowym gmachu znajduje się rejestracja ogólna, ginekologiczno-położnicza oraz poradnia dla dzieci chorych i zdrowych. Sale znajdujące się na wyższej kondygnacji pełnią rolę poradni ogólnej POZ, chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej oraz gabinet USG. Na ostatnim piętrze znajduje się poradnia stomatologiczna oraz gabinet dyrektora przychodni.

Wcześniej pacjenci z poważniejszymi urazami musieli wybierać pomiędzy szpitalem w Lęborku czy szpitalem w Kartuzach, które to oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów od Sierakowic. A przecież szybkie uzyskanie fachowej pomocy jest tak niezbędne dla poszkodowanego.

Galeria

fot. Bartek Gruba


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz