Prowadził pomimo podwójnego zakazu sądu

10 stycznia 2012r. | Drukuj

Kierowcę z dwoma zakazami jazdy, który do tego nie miał dokumentów od samochodu i przyczepki zatrzymała lęborska drogówka. Na dodatek, przyczepka oraz samochód, którym jechał mężczyzna, miały nielegalne tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

fot.gk

W sobotę patrol lęborskiej drogówki zatrzymał w Nowej Wsi Lęborskiej do rutynowej kontroli kierowcę opla astry z przyczepką. 64 letni kierowca z gm. Nowa Wieś nie miał dokumentów od pojazdów w tym ubezpieczeń OC. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca ma dwa aktywne sądowe zakazy jazdy pojazdami mechanicznymi. W czasie dalszej kontroli policjanci ujawnili, że numer nadwozia samochodu jest niezgodny z tym jaki znajdują się w bazie danych a do tego tablice rejestracyjne samochodu i przyczepki należą do innych pojazdów. Z uwagi na ujawnione przez policjantów nieprawidłowości obydwa pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony.

Kierowcy opla grozi grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności za niedostosowanie się do sądowych zakazów jazdy samochodem. Z uwagi na brak obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowca odpowie jeszcze przed Funduszem Gwarancyjnym.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz