Lodowisko w Lęborku gotowe

14 grudnia 2011r. | Drukuj

Na orliku przy Placu Piastowskim rozstawiono sezonowe lodowisko, które będzie czynne już od najbliższego czwartku. Dorośli za wejście zapłacą 5 zł, natomiast dzieci i młodzież ze zniżką 3 zł.

Póki co lodowisko możemy oglądać zza płotu. / fot. GK

Lodowisko znajduje się pod nadzorem dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Waldemara Walkusza. W tygodniu do godziny 14 korzystać z niego będą dzieci z lęborskich szkół, natomiast po 15 będzie otwarte dla wszystkich chętnych. Łyżwy możemy przynieść ze sobą lub wypożyczyć na miejscu. Ile taka usługa będzie kosztować, jeszcze nie wiadomo. Jedna tura na lodowisku potrwa godzinę.

Wykonawcą lodowiska była firma HEFAL SERWIS S.A. z Wodzisławia Śląskiego. Koszt wyniósł 476.377 zł brutto, a inwestycję dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Maszyna do pielęgnacji lodu (rolby) została wynajęta z firmy TOL Budowa Lodowisk Sp. z o.o. na okres 3 miesięcy.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz