W Lęborku można rodzić „na wesoło”

16 listopada 2011r. | Drukuj

Gaz rozweselający to nowość na lęborskiej porodówce i już przebój wśród przyszłych mam. Do szpitala zgłaszają się kolejne kobiety, którą chcą rodzić pod bezpiecznym znieczuleniem przy pomocy podtlenku azotu.

fot. sxc.hu

Poród z gazem rozweselającym nie jest wszędzie dostępny. W lęborskiej placówce, taka możliwość pojawiła się dwa miesiące temu. Teraz, pacjentki są gotowe przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby rodzić właśnie w Lęborku.

Zależnie od bólu, rodząca sama dozuje sobie dawkę podtlenku azotu, który go nie likwiduje, ale zmniejsza. W czasie porodu nie jest potrzebna obecność anestezjologa. To w pełni bezpieczna metoda, która pomaga szczególnie młodym matkom przy ich pierwszym dziecku.

Jedna butla gazu rozweselającego kosztuje niemal 2 tysiące złotych. NFZ nie finansuje jego zakupu i szpital musi płacić własnymi środkami. Jak mówi Andrzej Sapiński, dyrektor lęborskiego szpitala, to wartościowa inwestycja, która podkreśla wysoki standard świadczonych usług, dodaje placówce prestiżu i przyciąga nowe pacjentki.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz