Zamieszanie wokół nocnych dyżurów w aptekach

12 listopada 2011r. | Drukuj

W przyszłym roku apteki w Lęborku będą prowadziły nocne dyżury według starych zasad. Aptekarze nie zgodzili się na nocne dyżury telefoniczne.  Problem w tym, że część z nich w ogóle nie chce pracować w nocy.

fot. gk

Konflikt z powodu nocnych dyżurów aptek w Lęborku trwa już od roku. Część aptekarzy nie chce się na nie zgodzić, ponieważ są one nieopłacalne. Z harmonogramu nocnych dyżurów wycofała się apteka Sit Saluti. Wówczas decyzję Starostwo Powiatowe w Lęborku,  powołując się na przepisy mówiące o konieczności zapewnienia mieszkańcom nocnych dyżurów aptek,  powiadomiło Gdańską Izbę Aptekarską, Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, a nawet Prokuraturę Rejonową w Lęborku. Ta ostatnia odmówiła jednak wszczęcia postępowania w tej sprawie. W październiku wydawało się, że stronom uda się wypracować kompromis. Samorządowcy zaproponowali aptekarzom  nocne dyżury telefoniczne. Miały polegać na tym, że właściciel apteki nie będzie musiał danej nocy otwierać swojego obiektu, a zamiast tego będzie dyżurował pod telefonem.

fot. gk

Oczywiście do aptekarzy dzwonić mieli lekarze. Także ten pomysł ostatecznie upadł, bo nie wszyscy aptekarze zgodzili się – m.in. z apteki Gemini. Tymczasem starostwo ogłosiło, że od przyszłego roku dyżury będą obowiązywać na starych zasadach, a negocjacje w sprawie nocnych dyżurów telefonicznych będą kontynuowane. Aptekarze jeszcze się nie wypowiedzieli.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz