Apel Wejherowski

12 listopada 2010r. | Drukuj

Poseł PiS Paweł Poncyljusz poparł  w Wejherowie Macieja Łukowicza, kandydata na prezydenta tego miasta, związanego z PO. Przypuszczalnie jest to koniec kariery Poncyliusza w PiS i zarazem nowe otwarcie na prawicy. 

Poncyliusz miał wygłosić na Kaszubach  tak zwany „Apel Wejherowski”.  Mimo spodziewanego ogłoszenia budowy nowego ugrupowania pilotycznego, wystosował jedynie  apel o pojednanie PiS i PO.

Fot. gover.pl

Dzisiaj w południe w Wejherowie Paweł Poncyliusz i Maciej Łukowicz kandydat na prezydenta tego miasta wspierany przez PO, wraz z samorządowcami obu partii, wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Jak  twierdzi „Rz” będzie  „to początek końca dominacji dwóch partii”. Obaj politycy nie zaapelowali  jednak o utworzenie nowego ruchu centroprawicowego. Mówili o pojednaniu i etosie Solidarnosci.  Mimo to można się spodziewać usunięcia Poncyliusza z PiS. Może to oznaczać powstanie nowego klubu parlamentarnego.  Niewykluczone, że w nowej inicjatywie wezmą udział wyrzucone niedawno z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska i  Elżbieta Jakubiak, a także pozostali „liberałowie” – Michał Kamiński, Adam Bielan i Paweł Kowal. Właśnie w takim gronie w poniedziałek w Warszawie spotkali się politycy Pis-u.

Fot.: Maciej Łukowicz

Z kolei Maciej Łukowicz, to niezależny kandydat popierany przez PO oraz Pawła Poncyliusza, który ma bardzo duże szanse na objęcie funkcji prezydenta Wejherowa. – Ja nie chcę nikogo przeciągać na czyjąkolwiek stronę, chodzi o to byśmy razem pracowali w imię etosu Solidarnoiści, ponad podziałami, dla naszej małej i dużej ojczyzny – powiedział dziś  Maciej Łukowicz.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz