Helskie sosny na fotografiach

21 października 2011r. | Drukuj

W piątek (21 października) w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Romana Boszke „Sosny Helskie”. Początek – godz. 17.00.

Autor – oficer marynarki handlowej z 46-letnim stażem na morzu – z urodzenia jest helaninem, który ukochał ziemię kaszubską. Na jego fascynacje artystyczne miała wpływ rodzina, od wieków związana z morzem i rzemiosłem marynarskim. Od 1990 r. pan Roman mieszka w Gdańsku. Zwiedził prawie cały świat, ale jego serce jest zawsze w Helu, pośród piaszczystych wydm i pachnących żywicą sosen.

fot. sxc.hu

Fotografią zajmuje się od 16 roku życia, kiedy za pierwsze zarobione pieniądze kupił aparat fotograficzny „Waschot”. Fotografia stała się jego pasją, jest wyciszeniem w trudnej i ciężkiej pracy na morzu. W każdy rejs zabiera sprzęt, by utrwalać piękno otaczającego świata. Najchętniej fotografuje przyrodę, drzewa, kwiaty, pejzaże i architekturę. Tworzy także półplastyczne obrazy zwane dioramą oraz rzeźby o motywach morskich. Maluje obrazy marynistyczne, a w miniaturowej modelarskiej stoczni wykonuje modele starodawnych statków żaglowych umieszczanych w butelkach.

Ekspozycję stanowią niezwykłe fotografie helskich sosen, często rosnących samotnie na wydmach, miotanych sztormami, o dziwnie pokręconych pniach i rozpostartych ramionach.

Wystawę będzie można oglądać do 16 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-19.30.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz