Fontanna w Kościerzynie

29 października 2010r. | Drukuj

Urząd Miasta Kościerzyny  zaprasza  mieszkańców na uroczyste otwarcie fontanny na Rynku miasta, które odbędzie się w piątek 29 października 2010r. o godz.18.00. To część projektu „Pocztówka z Kościerzyny”.

 

– Projekt „Pocztówka z Kościerzyny” jest jednym z najambitniejszych, a co za tym idzie, najtrudniejszych w historii naszego miasta. Przebudowa dotyczy przecież nie tylko tego, co widać gołym okiem, ale przede wszystkim całej infrastruktury podziemnej – mówią władze miasta.

W ramach tego zadania miasto buduje  kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną i  wodociągi. Powstaje także sieć ciepłownicza. Mieszkańcy centrum miasta bezpłatnie otrzymują nowe przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, burzowe i ciepłownicze. Jednocześnie na Rynku powstanie fontanna, miejsce na scenę i nowe ogródki gastronomiczne, a na środku zostanie ułożony herb grodu.

Na Rynku i na ul. Młyńskiej zainstalowane zostaną infomaty, które posłużą wszystkim Mieszkańcom i turystom do uzyskania wiedzy o Kościerzynie i okolicach. Trzy historyczne obiekty, kościół pw. Świętej Trójcy, kościół  pw. Zmartwychwstania Pańskiego i Ratusz, wpisane do rejestru zabytków, doczekają się opisów między innymi w języku Braille’a i miniatur, które każdy będzie mógł dotknąć.

Całość pochłonie 9 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych udało  się uzyskać z Unii Europejskiej, 800 tys. złotych dołoży Powiat Kościerski, a pozostała kwota 4,7 mln złotych pochodzi z budżetu Miasta Kościerzyna.


Opublikowano w: Kościerzyna
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz