Gdyński Festiwal spodobał się dzieciom

14 czerwca 2011r. | Drukuj

Dwa tysiące młodych widzów w ciągu pięciu dni obejrzało w lęborskim Kinie „Fregata” seanse w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”. Impreza była częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, najważniejszej polskiej imprezy filmowej.

Przez pięć dni lęborczanie mogli uczestniczyć w bezpłatnych pokazach filmowych, spotkaniach z twórcami, konkursach z atrakcyjnymi nagrodami czy w  zajęciach edukacyjnych. Przegląd spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży z Lęborka.

fot. LCK Fregata

– Większość seansów odbywała się przy pełnej sali – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Dwa tysiące widzów na 10 pokazach to wynik bardzo dobry. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu już teraz mamy zapewnienie, że „Gdynia Dzieciom” wróci do nas za rok.

Jednocześnie Lęborskie Centrum Kultury rozpoczęło starania o to, żeby także „dorosła” część festiwalu w przyszłym roku trafił do Lęborka. We „Fregacie” byłaby szansa na obejrzenie filmów, które startują w konkursie głównym.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz