Wilki zadomowiły się na Kaszubach

29 kwietnia 2011r. | Drukuj

Jest coraz więcej dowodów na to, że w okolicach Bytowa i Miastka grasują wilki. Niedawno drapieżniki zaatakowały hodowlę danieli. Teraz leśnicy alarmują, że wilki dziesiątkują zwierzynę – co kilka dni znajdują zagryzione sarny i jelenie.

 

fot. wikipedia

Niedawno pisaliśmy o dwukrotnym ataku wilków na hodowle danieli. Tym razem wataha kilkakrotnie zaatakowała sarny i jelenie. – Znaleźliśmy  kilka sztuk zagryzionych jeleniowatych. Wszystko wskazuje na to, że zrobiły to wilki – mówi Wacław Turzyński, nadleśniczy Nadleśnictwa Bytów. Ślady wilczych ataków widzieli też  leśnicy z Nadleśnictwa Trzebielino. Wilki widzieli także mieszkańcy wsi. Rolnikowi z Masłowiczek w gminie Tuchomie udało się nawet wilka sfotografować. Do zdarzenia doszło w gospodarstwie, które zajmuje się hodowlą koników polskich. Wilk zakradł się do stada, w którym były klacze mające się oźrebić, ale przepędzili go ludzie. Zdaniem leśników wilki mogły na dobre zadomowić się w podbytowskich lasach, ponieważ sygnały o ich obecności docierają od wielu miesięcy.

 


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. D. pisze:

    i barzo fajnie! wilki boja sie ludzi, a jeśli chodzi o jakieś sarny czy inne takie to pełno tego na polach lata, a wilki są na wyginięciu!

  2. mazia pisze:

    wspaniale ze są wilki są to czyściciele chorób popieram ratowanie wilków

Dodaj komentarz