Do pracy rodacy!

15 kwietnia 2011r. | Drukuj

Jak zaplanować biznes, pozyskać dofinansowanie oraz potem utrzymać się na rynku? Odpowiedzi na te pytania udzielali specjaliści podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości IDG, który w Lęborku zorganizował Powiatowy Urząd Pracy.

Chociaż tłumów nie było, w progi baszty Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Korczaka, zawitało sporo osób, które postanowiły otworzyć firmę i „pracować na swoim”. – Ubiegałem się o dotację z Urzędu Pracy, ale niestety z powodu ograniczonych środków nie przyznano mi żadnych pieniędzy. Teraz szukam innych sposób na pozyskanie funduszy – mówił o celu wizyty Tomasz, mieszkaniec Nowej Wsi Lęborskiej.

Organizatorzy zadbali o wartościowe prelekcje, podczas których starano się rozwiewać obawy i wątpliwości przyszłych przedsiębiorców. Tych, którzy założenie firmy mają już za sobą, zainteresować mogły informacje o pozyskiwaniu środków na rozwój z Unii Europejskiej. Mówiono także o praktycznych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykład Jerzego Dyktyńskiego z Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej na temat systemu Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. / fot. GK

Do dyspozycji uczestników byli m.in. przedstawiciele Powiatowego Centrum Informacji, Urzędu Skarbowego, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, lokalnych samorządów oraz organizatora czyli Powiatowego Urzędu Pracy. Swoim doświadczeniem dzieliły się także osoby, które wykorzystały dotacje na otwarcie własnej działalności i na osobnych stoiskach prezentowały stworzone przez siebie biznesy. Chętni mogli skorzystać z usług doradcy zawodowego, zbadać swoje predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej bądź uzyskać informacje od pośrednika pracy jak uruchomić własną firmę za granicą.

To już kolejna edycja Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości, organizowanego z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Podobne imprezy promujące przedsiębiorczość odbyły się tego dnia we wszystkich powiatach województwa.

fot. GK


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz