Policjanci na skuterach

13 kwietnia 2011r. | Drukuj

To nie Rzym lecz Lębork! Tamtejsi policjanci, podobnie jak ich włoscy koledzy, będą pełnić służbę na skuterach. Dwa takie pojazdy kupiło lęborskiej policji Starostwo Powiatowe.

 

 

fot. KPP Lębork

Lęborscy policjanci otrzymali od władz powiatu dwa nowe skutery wraz z niezbędnym wyposażeniem. Są to skutery firmy Kymco o pojemności 49 cm3 i mocy ponad 4 kw. Dwa takie pojazdy kosztowały 13 tys. zł. Dziś na skuterach wyjechali na miejski patrol dzielnicowi. Nowe maszyny będą również wykorzystywane m.in. przez lęborską drogówkę,  na przykład do szybszego przemieszczania się w sezonie letnim, gdy powstaną utrudnienia drogowe – mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP w Lęborku.  – Dzięki patrolom na skuterach policjanci będą mogli znaleźć się w miejscach trudniej dostępnych dla samochodów, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie – dodaje  funkcjonariusz.

Jako ciekawostkę należy dodać, że motocykle i skutery Kymco produkowane są na Tajwanie.

 


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz