Sołtys Wilkowa odebrał statuetkę

31 maja 2011r. | Drukuj

Wilkowo w gminie Nowa Wieś Lęborska może poszczycić się Sołtysem Roku 2010. Leszek Wrzesień zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie miesięcznika „Gazeta Sołecka”. Statuetkę i nagrodę w postaci żółtego roweru sołtys Wilkowa odebrał podczas uroczystej gali w Warszawie.

Leszek Wrzesień / fot. gk

Kapituła plebiscytu, składająca się z redakcji gazety i przedstawicieli Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, wybrała dwunastu reprezentantów w całym kraju, z których znalazł się także Leszek Wrzesień sołtys Wilkowa (gm. Nowa Wieś Lęborska).

Kandydaci oceniania byli bardzo szczegółowo. Pod uwagę brano przede wszystkim kwestię integracji społeczności lokalnej, co w przypadku Wilkowa nie było trudne. W trakcie swojej ośmioletniej kadencji sołtysa Leszek Wrzesień ma na swoim koncie wiele inwestycji. Największą popularność Wilkowo osiągnęło dzięki Majówkom Wilkowskim organizowanym od 2003 roku. To właśnie tam zaprezentowano najdłuższy stół (36,8 m) i najdłuższą deskę (ponad 40 m.). W zeszłym roku sołectwo zasłynęło z najdłuższej ręcznie wypalanej cegły (73 cm), zaś nie tak dawno oglądaliśmy bicie rekordu na najdłuższą hulajnogę.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz