niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Tagi Wrak w Łebie

Tag: Wrak w Łebie

Sztorm odsłonił wrak w Łebie [ZDJĘCIA]

Tegoroczny sztorm, który jeszcze nie tak dawno niszczył polskie wybrzeże, odsłonił kolejne fragmenty tajemniczego wraku na plaży w Łebie. Pięćdziesięciometrowy kadłub był już badany przez pomorskich archeologów, ale póki co można tylko snuć przypuszczenia co do jego pochodzenia.

Tajemniczy wrak na plaży [ZDJĘCIA]

Po letnim sztormie morze odkryło kolejne fragmenty wraku na plaży w Łebie. Tajemniczy kadłub badali już archeolodzy, ale na razie nie dowiedli, że to pozostałości niemieckiej barki z początku XX w.

Zagadkę rozwiążą Estończycy?

Naukowcy z Estonii mają pomóc polskim archeologom morskim w ustaleniu daty budowy statku, którego wrak znaleziono w grudniu na plaży koło Łeby.

Czy w Łebie znaleziono wrak tego statku?

Archeolodzy i geodeci z Gdańska zbadali wrak statku na plaży w Łebie. Pierwsze pomiary wskazują, że niezwykłe znalezisko to szkielet drewnianej barki z początków ubiegłego stulecia.

Czy ten wrak to Oldenfelde?

Archeolodzy i geodeci z Gdańska zbadali wrak statku na plaży w Łebie. Pierwsze pomiary wskazują, że niezwykłe znalezisko to szkielet olbrzymiej drewnianej barki z początków ubiegłego stulecia. Statek "Oldenfelde" rozbił się tam w 1921 r.

Archeolodzy badają wrak w Łebie

Archeolodzy z Gdańska od wtorku badają wrak statku odkryty na plaży w Łebie. Badacze z Centralnego Muzeum Morskiego zamierzają wydobyć go jednak dopiero wiosną. Do tego czasu będzie strzeżony.

Barka czy żaglowiec?

Archeolodzy zbadają wrak odkryty na plaży w Łebie w styczniu. Badacze z Centralnego Muzeum Morskiego zamierzają wydobyć go dopiero na wiosnę. Do tego czasu będzie strzeżony przez Straż Graniczną.

Sensacyjne odkrycie w Łebie

Na plaży w Łebie sztormowe fale odkryły 50-metrowy wrak statku. Ze wstępnych oględzin wynika, że to pozostałości kadłuba bardzo starego drewnianego żaglowca.
2,137FaniLubię
312ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Specjalne gogle umożliwią obejrzenie m.in. maszynowni czy kabiny komendanta osobom z niepełnosprawnościami, fot. Kamil Złoch

„Dar Pomorza” bez barier. Wnętrze obejrzymy przez gogle VR

Od teraz trudno dostępną maszynownię czy wąskie korytarze mesy oficerskiej i szpitaliku na „Darze Pomorza” mogą obejrzeć osoby z niepełnosprawnościami oraz trudnościami w poruszaniu...