niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Tagi Wojciech Szczurek

Tag: Wojciech Szczurek

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w czasie debaty online Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego // fot. Przemysław Kozłowski

O sile wspólnoty podczas debaty Kongresu Obywatelskiego [WIDEO]

„Siła sąsiedztwa i lokalności dla budowy lepszej Polski” - to temat debaty online, którą zorganizował Pomorski Kongres Obywatelski. Uczestniczyli w niej prezydenci polskich miast...

Dawne sanatorium w Orłowie z nowymi możliwościami

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję dotyczącą planowania przestrzennego, dla jednego z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. Teren dawnego sanatorium zachowa swoją...

Węzeł Karwiny wiąże Gdynię i Sopot

Gdynia i Sopot wspólnie zbudują Węzeł Karwiny na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Prezydenci obu miast w środę 5 listopada podpisali porozumienie, którego celem będzie stworzenie transportowego węzła integracyjnego wokół przystanku PKM Gdynia Karwiny oraz zapewnienie jego prawidłowej dostępności komunikacyjnej z terenów Gdyni i Sopotu.

Targowisko próżności

Z dużą uwagą przeczytałem list otwarty prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, , zatytułowany „Brońmy polskich interesów”, a który zamieściła także „GK”. Pan prezydent, którego znam od lat i bardzo szanuję, uderza w wielki dzwon potrzeby obrony naszych krajowych interesów w UE.

Brońmy polskich interesów

Rozpoczyna się kampania do Parlamentu Europejskiego. Przedmiotem debaty publicznej w najbliższych miesiącach będzie miejsce, rola i interesy Polski w Europie. Chciałbym zaapelować do Państwa o wspólną akcję w obronie naszych polskich strategicznych interesów. Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej i to przyniosło nam wiele korzyści, ale także doświadczenie, że coraz częściej stajemy się także przedmiotem brutalnej gry i bezwzględnego narzucania Polsce rozwiązań niekorzystnych dla jej przyszłości.

Wigilia dla 1000 osób u Franciszkanów. To gdyńska tradycja

Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpocznie się gdyńska wieczerza wigilijna. Ojcowie Franciszkanie, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i rzesze wolontariuszy zapraszają serdecznie wszystkie osoby samotne i potrzebujące.

Prezydent Gdyni z wizytą w Rumi

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni przyjechał na spotkanie z Radnymi Rumi. Po wizycie prezydenta Gdańska, samorządowcy chcieli usłyszeć stanowisko prezydenta Gdyni, który nie chce aby miasto Gdynia należało do stowarzyszenia Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

Wojciech Szczurek europejczykiem roku

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał tytuł Europejczyka Roku 2010. Wyróżnienie przyznane przez miesięcznik „Monitor Unii Europejskiej” motywowane było przede wszystkim wybitną umiejętnością prowadzenia dialogu publicznego.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...