poniedziałek, 25 września, 2023
Strona główna Tagi SGR

Tag: SGR

60 tys. zł na założenie firmy? Słowińska Grupa Rybacka zaprasza do...

Już w maju Słowińska Grupa Rybacka rusza z kolejnymi konkursami dla mieszkańców. Wszystkie osoby z terenu Słowińskiej Grupy Rybackiej (mieszkańcy gmin: Ustka, Miasta Ustka, Smołdzina, Słupska, Kobylnicy oraz Kępice), które mają ciekawy pomysł na biznes będą mogły starać się o dofinansowanie na działania związane z podejmowaniem działalności gospodarczej w zakresie usług dla ludności i turystyki.

Słów kilka o społecznej gospodarce rynkowej (SGR)

Kiedy Tadeusz Mazowiecki w swoim expose wygłoszonym przed 25 laty 12 września 1989 roku mówił: „Odrzucamy filozofię polityczną zakładającą, że reformy gospodarcze można wprowadzić wbrew społeczeństwu, ponad jego głowami, odkładając na bok przemiany demokratyczne. Polskę może wydźwignąć jedynie społeczeństwo wolnych obywateli i polityka rządu obdarzonego zaufaniem wyraźnej większości Polaków”, już miał na myśli koncepcję w której gospodarka ma służyć ludziom, a której zasady miał zamiar, wraz z powoływanym rządem, wdrażać. Ale dopiero 18 stycznia 1990 r. w przemówieniu odnoszącym się do rozpoczętych, trudnych reform w gospodarce powiedział: „Chcemy zmienić system gospodarczy: chcemy zbudować w Polsce gospodarkę rynkową; dodajmy – społeczną gospodarkę rynkową”.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...