środa, 28 września, 2022
Strona główna Tagi Rząd PiS

Tag: rząd PiS

Rząd B. Szydło i większość parlamentarna PiS na cenzurowanym

Dnia 13 kwietnia 2016 Parlament Europejski ogromną większością głosów przyjął rezolucję w sprawie postępowania obecnych władz polskich. Europosłowie wzywają w niej polski rząd do zrealizowania zaleceń Komisji Weneckiej. Jak wiadomo o opinię Komisji Weneckiej wystąpił polski rząd. Premier B. Szydło w debacie plenarnej Parlamentu Europejskiego (19.01.2016) zapowiedziała, że opinia Komisji Weneckiej zostanie rozpatrzona z najwyższą staranności. Parlament Europejski konsekwentnie domaga się, aby "orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane".

Rząd PiS jednoznaczny i społecznie kontrowersyjny

Po raz pierwszy w dziejach naszej demokracji jedna partia polityczna może samodzielnie utworzyć rząd. Wiadomo, że powstawał on w centrali PiS i pod nadzorem prezesa J. Kaczyńskiego. To określa rolę premier Beaty Szydło. Trzej wicepremierzy i wielu ministrów, dowodzi, że z kosztami już nikt się nie liczy. Ministrowie M. Kamiński, A. Macierewicz i Z. Ziobro są wyzwaniem dla opinii publicznej. Duży niepokój budzi nowa minister edukacji A. Zalewska.
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...