poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna Tagi Rząd PiS

Tag: rząd PiS

Rząd B. Szydło i większość parlamentarna PiS na cenzurowanym

Dnia 13 kwietnia 2016 Parlament Europejski ogromną większością głosów przyjął rezolucję w sprawie postępowania obecnych władz polskich. Europosłowie wzywają w niej polski rząd do zrealizowania zaleceń Komisji Weneckiej. Jak wiadomo o opinię Komisji Weneckiej wystąpił polski rząd. Premier B. Szydło w debacie plenarnej Parlamentu Europejskiego (19.01.2016) zapowiedziała, że opinia Komisji Weneckiej zostanie rozpatrzona z najwyższą staranności. Parlament Europejski konsekwentnie domaga się, aby "orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane".

Rząd PiS jednoznaczny i społecznie kontrowersyjny

Po raz pierwszy w dziejach naszej demokracji jedna partia polityczna może samodzielnie utworzyć rząd. Wiadomo, że powstawał on w centrali PiS i pod nadzorem prezesa J. Kaczyńskiego. To określa rolę premier Beaty Szydło. Trzej wicepremierzy i wielu ministrów, dowodzi, że z kosztami już nikt się nie liczy. Ministrowie M. Kamiński, A. Macierewicz i Z. Ziobro są wyzwaniem dla opinii publicznej. Duży niepokój budzi nowa minister edukacji A. Zalewska.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...