poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna Tagi Rodnô Zemia

Tag: Rodnô Zemia

Poświęciła się „Rodnej Ziemi”

W czwartkowy wieczór 9 lipca, w przeddzień 86-tych urodzin red. Izabelli Trojanowskiej odbyła się druga projekcja filmowa w ramach V Festiwalu Filmów Kaszubskich. Tym razem, tradycyjnie, seanse były w restauracji "Mùlk" w Miszewku.

Filmy kaszubskie już w czwartek

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Filmów Kaszubskich. Pierwszy festiwal odbył się w Małkowie przed trzema laty. Kolejny był już w nowo otwartej restauracji „Mùlk” w Miszewku, i tak jest do dziś.

Funkcjonowanie i kres telewizyjnego magazynu kaszubskiego „Rodnô Zemia”

W związku z notorycznymi pytaniami w temacie programu "Rodnô Zemia" TVG - zdecydowanie nasilającymi się w ostatnich miesiącach - odpowiadam w najważniejszych kwestiach.

Kaszuby w kuchni podczas III Festiwalu Filmów Kaszubskich

Drugi czwartek III Festiwalu Filmów Kaszubskich poświęcony był tradycyjnej i współczesnej kuchni kaszubskiej. Pełna sala restauracji ‘Mùlk” w Miszewie tym razem skupiła się na trzech obrazach poprzedzonych dwuminutowym wspomnieniem przedwojennej kuchni. Fragment ten pokazany był niemal dwadzieścia lat temu w „Rodny Zemi”.

Czy „Tedë jo” spełniło oczekiwania ZKP?

Minęły dwa lata od likwidacji programu „Rodnô Zemia”. Przyzwolenie aktualnych władz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego na jego unicestwienie jest jedną z mniej chlubnych kart tej organizacji w ostatnich latach. Wciąż wierni widzowie pytają się, dlaczego zniesiono z anteny ten tak wielce zasłużony program dla ruchu kaszubskiego. O tym fakcie i negatywnym udziale niektórych prominentnych ludzi ZKP, pisałem w „Biuletynie Rady Języka Kaszubskiego” 2011”.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...