poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi PRL

Tag: PRL

Gierek

Swego czasu nazwisko to budziło sprzeczne uczucia – i nadziei i zwątpienia. Potężny I sekretarz KC PZPR, który doszedł do władzy na fali robotniczych protestów grudnia 1970 roku, rozbudzając wiele społecznych oczekiwań, odszedł w niesławie na fali kolejnego, tym razem ogólnospołecznego, sprzeciwu roku 1980. 10 lat obcowania z Edwardem Gierkiem i jego żoną, stojącą w cieniu, ale zawsze przy nim, panią Stanisławą, obiegowo nazywaną Stasią, to szmat czasu.

Wszyscy czekali na cytrusy, czyli święta w PRL

Polacy nie byli jak dziś bombardowani kampaniami reklamowymi, ale propagandową relacją importu... cytrusów. O tym, jak w PRL podgrzewano przedświąteczną gorączkę opowiada dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej.

Dom, który złamał prawo fizyki

Niewiele jest w Polsce jak i na świecie takich atrakcji jak ta w Szymbarku. Znajduje się tam dom stojący na głowie - niezwykła budowla, która co roku przyciąga ponad 600 tysięcy turystów z całego kraju i z zagranicy.

Polecamy: „Chcemy być nowocześni” [ZDJĘCIA]

"Chcemy być nowocześni" – czyli jak projektowaliśmy przedmioty codziennego użytku w czasach PRL-u. O tym możemy przekonać się oglądając niezwykłą wystawę w Muzeum Miasta Gdyni. Zobaczymy tam ponad dwieście eksponatów.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...