piątek, 9 czerwca, 2023
Strona główna Tagi Port w Ustce

Tag: Port w Ustce

Mamy znowu port handlowy. Dzięki wiatrakom

Po kilkudziesięciu latach przerwy Ustka znów może pochwalić się portem handlowym. Niespodziewanie port zawdzięcza swój rozwój elektrowniom wiatrowych. Wszystko za sprawą tysięcy ton kruszywa do budowy fundamentów wiatraków.

Wielki remont portu rozpoczęty

W usteckim porcie ruszyła wielka przebudowa za ponad 15 mln zł. Nabrzeża mają przejść gruntowne zmiany – powstaną nowe umocnienia i miejsca do cumowania jednostek. Inwestycja otrzymała wsparcie z Unii Europejskiej.

Stracili 26 mln złotych

Utrata dotacji na ważną dla miasta modernizację portu była powodem zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ustce. Miasto zmarnowało szansę na pozyskanie 26 mln złotych.

Festiwal Sztucznych Ogni w Ustce [ZDJĘCIA]

Dwa dni trwał ustecki X Festiwal Sztucznych Ogni. Tysiące turystów obejrzało kilka pokazów pirotechnicznych.

Ustka: tajemnica broni jądrowej

W 1967 r. Ludowe Wojsko Polskie dysponowało 180 radzieckimi ładunkami atomowymi, które trafiły do Polski m.in. przez port w Ustce. Takie rewelacje można przeczytać w odtajnionych przez IPN aktach operacji "Wisła".

Port w Ustce już odblokowany

Silny wiatr odsunął od portu w Ustce pole lodowe. Kutry znowu mogą wyjść w morze. Jeśli pozwoli pogoda, rybacy w ten weekend wypłyną na łowiska.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Z Gdańska do Kartuz i Kościerzyny pociągiem hybrydowym. Samorząd województwa kupi...

Prawie 128 mln zł kosztować będą cztery dwunapędowe pociągi, które zakupi samorząd województwa pomorskiego. Napęd elektryczny i spalinowy pozwoli na łatwiejszą podróż i wyeliminuje...