piątek, 9 czerwca, 2023
Strona główna Tagi Port

Tag: port

Mamy znowu port handlowy. Dzięki wiatrakom

Po kilkudziesięciu latach przerwy Ustka znów może pochwalić się portem handlowym. Niespodziewanie port zawdzięcza swój rozwój elektrowniom wiatrowych. Wszystko za sprawą tysięcy ton kruszywa do budowy fundamentów wiatraków.

Dramatyczna akcja ratunkowa w Łebie

Kapitanat portu w Łebie pokazał w internecie dramatyczny film z akcji ratunkowej. Przypadkowi ratownicy pomogli w ostatniej chwili tonącej w porcie kobiecie.

Na Bałtyku pełno okrętów wojennych

Do portu Marynarki Wojennej w Gdyni wpływa dziś 30 okrętów z 12 państw. Na Bałtyku rozpoczęły się największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenia morskie - Baltops 2012.

Przypłynęły na gapę i są groźne

Trzy czarne wdowy - groźne pająki, których jad jest niebezpieczniejszy od ukąszenia grzechotnika, znaleźli gdyńscy celnicy. Pająki odkryto w kontenerze, który przypłynął z USA.

Szklane domy na Molo Rybackim w Gdyni

Nowoczesna architektura, szklane elewacje, budynki z widokiem na morze – tak ma wyglądać zabudowa na terenach należących do Dalmoru w centrum Gdyni. W Gdańsku ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję zabudowy Molo Rybackiego.

Wielki remont portu rozpoczęty

W usteckim porcie ruszyła wielka przebudowa za ponad 15 mln zł. Nabrzeża mają przejść gruntowne zmiany – powstaną nowe umocnienia i miejsca do cumowania jednostek. Inwestycja otrzymała wsparcie z Unii Europejskiej.

Powstanie terminal paliwowy w Gdańsku

Terminal do przeładunku i magazynowania ropy naftowej i paliw ma zostać wybudowany w Porcie Gdańskim. Na inwestycję przeznaczonych zostanie około 800 milionów złotych.

Tydzień wielkich statków w Gdyni

Olbrzymi 207-metrowy wycieczkowiec Seven Seas Voyager wpłynął w sobotę rano do portu w Gdyni. W ciągu najbliższego tygodnia pojawią się tam jeszcze cztery inne wielkie statki.

Dziki w Marinie

Port jachtowy w Łebie opanowało stado dzików. Ostatnio młodzi żeglarze przez kilka godzin bali się wejść na teren Mariny, bo na trawniku pożywiały się dwie lochy z młodymi.

Wielki remont w porcie

24 mln zł będzie kosztował remont nabrzeża w usteckim porcie. Urząd Morski otrzymał na ten cel unijną dotację w ramach Programu Operacyjnego "Ryby".
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Z Gdańska do Kartuz i Kościerzyny pociągiem hybrydowym. Samorząd województwa kupi...

Prawie 128 mln zł kosztować będą cztery dwunapędowe pociągi, które zakupi samorząd województwa pomorskiego. Napęd elektryczny i spalinowy pozwoli na łatwiejszą podróż i wyeliminuje...