poniedziałek, 6 lutego, 2023
Strona główna Tagi Parchowo

Tag: Parchowo

Żmija ją ukąsiła, a lekarz wyśmiał. „Jest winny zaniedbań”

Lekarz bytowskiego pogotowia jest winny zaniedbań po nierzetelnym zbadaniu dziecka ukąszonego przez żmiję. Do zdarzenia doszło latem w Bytowie. Rozprawy jednak nie będzie, bo bytowska prokuratura właśnie skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

To będzie hit sezonu – Szwajcaria Kaszubska

Na Pojezierzu Kaszubskim prawdziwym hitem turystycznym ostatnich lat stała się „Szwajcaria Kaszubska”. Jej nazwę pierwsi turyści poznali już 110 lat temu. Wymyślił ją ksiądz z Pelplina.

Nasza szansa na sukces

16-letnia Natalia Szroeder z Parchowa wygrała telewizyjną "Szansę na Sukces”. Gwiazdą programu była Maryla Rodowicz, która wydała płytę z piosenkami lat 50-tych. Z tego repertuaru Natalia wylosowała piosenkę „Cicha woda brzegi rwie…”

Inwestycyjny hit czy zwykły kit?

Biznesmen z Kalisza chce inwestować w Parchowie. Na gruntach rolnych o pow. 35 ha planuje wybudować luksusowe osiedle. Gmina musi „tylko” zmienić plan zagospodarowania, by ziemia stała się budowlaną. I zmieni, bo samorządy wierzą w takie opowieści.

Plaga myszy na Kaszubach

Mysz domowa właśnie wybiera się do… naszego domu. Zazwyczaj po pierwszych przymrozkach w listopadzie, przenosi się do zabudowań. W tym roku myszy pojawiło się więcej niż zwykle. Kaszubi mówią już o pladze.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...