niedziela, 3 marca, 2024
Strona główna Tagi Muzeum wejherowo

Tag: muzeum wejherowo

Wejherowskie muzeum zaprasza po pandemicznym zamknięciu [WIDEO]

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, w związku z ponownym otwarciem dla zwiedzających (od 4 maja), zaprasza do zapoznania się z najnowszymi ekspozycjami...

Kaszubska Nagroda Literacka za 2018 rok

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie informuje o możliwości zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2018. Zgłoszenia wraz...

„Nuty Reformacji”. Wystawa modlitewników i kancjonałów

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na wystawę „Nuty Reformacji”. Okazją do ukazania historii i spuścizny Reformacji jest przypadająca w tym roku 500. rocznica wystąpienia Marcina Lutra.

Kaszubi w Westfalii. Wystawa bożonarodzeniowa w Niemczech

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przy współpracy z Referatem Kultury dla Prus Zachodnich reprezentowanym przez Magdalenę Oxfort w Niemczech przygotowało specjalnie dla Muzeum Prus Zachodnich w Warendorfie (Niemcy region Westwalia) okolicznościową ekspozycję poświęconą zwyczajom Bożonarodzeniowym na Kaszubach pt. Czejbë, Të Dzecątkò, kòl naju bëło rodzoné!

„Kubuś Puchatek” i „Balbina z IV B” po kaszubsku

W siedzibie wejherowskiego Muzeum zagościli niezwykli, bajkowi goście - Kubuś Puchatek i Balbina w ramach promocji najnowszych kaszubskich książek dla dzieci „Miedwiédz Pùfôtk” (Winnie the Pooh - Kubuś Puchatek) Alana A. Milne'a oraz „Balbina z IV B” Danuty Stanulewicz. Obie pozycje książkowe zostały przełożone na j. kaszubski przez Bożenę Ugowską, a wydane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

„Zimowe impresje” w wejherowskim muzeum

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. „Zimowe impresje”.

Podsumowanie działań Społecznego Komitetu Renowacji Nagrobka Stefana Ramułta

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się spotkanie podsumowujące działania Społecznego Komitetu Renowacji Nagrobka Stefana Ramułta, który został utworzony pod koniec 2013 r., w setną rocznicę śmierci badacza kaszubszczyzny.

Unikalne fotografie Augustyna Ziemensa w wejherowskim muzeum

Dzisiejszego wieczoru, w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Wejherowa dawny czar. Miasto i okolice w fotografii Augustyna Ziemensa (1867-1948)”.

Czarownice w wejherowskim Muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na II Sabat Kaszubski, który odbędzie się w piątek, 6 marca. Wstęp wolny.

„Kaszubi i Górale” w wejherowskim Muzeum

6 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się koncert z cyklu "Spotkania z muzyką Kaszub" pt. "Kaszubi i Górale".
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...