niedziela, 3 lipca, 2022
Strona główna Tagi Łebień

Tag: Łebień

Parlament Europejski zaszkodzi wydobyciu gazu łupkowego w Polsce?

Parlament Europejski opowiedział się za zaostrzeniem przepisów dotyczących wydobycia gazu łupkowego. To wielka klęska dla Polski, która z wydobyciem tego gazu łączy duże nadzieje.

Mieszkańcy Łebienia: gaz łupkowy to dla nas szansa

Mała podlęborska wieś Łebień jest pierwszym w Europie miejscem gdzie rozpoczęto wydobywanie gazu łupkowego. Choć trudno jeszcze mówić o wydobyciu na skalę przemysłową, mieszkańcy Łebienia oraz gminy wiążą z wydobyciem wielkie nadzieje.

W Łebieniu osiągnęli najlepszy wynik w Europie. Wydobywają gaz łupkowy

Z odwiertu w Łebieniu koło Lęborka od ponad miesiąca wydobywany jest gaz łupkowy. Jest to pierwszy tak dobry rezultat w historii rozpoznawania łupkowych złóż gazu ziemnego w Europie.

Gaz łupkowy na razie nikomu nie szkodzi

Poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu są nieszkodliwe dla środowiska – wynika z przedstawionego dziś raportu przygotowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny. Naukowcy prowadzili swoje badania w okolicach Łebienia, gdzie powstał pierwszy w kraju odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego.

Płomień w Łebieniu – to gaz łupkowy [ZDJĘCIA]

Nad szybem wydobywczym gazu łupkowego w Łebieniu pojawił się ogień – to znak, że jest tam gaz łupkowy. Tak zwaną świeczkę geolodzy zapalają celowo i do takiego widoku będziemy musieli się przyzwyczaić.

Zarobimy na gazie łupkowym?

O potężnych zasobach gazu łupkowego, jakie znajdują się na Pomorzu i w całej Polsce, jest głośno już od dłuższego czasu. Kiedy zaczniemy na nim zarabiać? Okazuje się, że niektórzy już to robią.

Pierwszy taki odwiert – w Łebieniu jest gaz!

Firma 3Legs Resources przeprowadziła w okolicach Łebienia (powiat lęborski) odwiert poziomy w poszukiwaniu gazu łupkowego i odnalazła surowiec. To pierwszy taki odwiert w Polsce. Potwierdzają się przewidywania - mamy bogate złoża gazu z łupków!

Spłonęło gospodarstwo

Prawie 500 tys. zł. wynoszą straty spowodowane pożarem gospodarstwa rolnego w Łebieniu w gminie Damnica. W niedzielę nad ranem, w gospodarstwie spłonęła drewniana stodoła, obora i zwierzęta hodowlane.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...