poniedziałek, 25 września, 2023
Strona główna Tagi Katastrofa smoleńska

Tag: katastrofa smoleńska

Naszego dziadostwa ciąg dalszy

Chyba na większości odbiorców zrobiła znaczące wrażenie informacja, którą przekazało radio RMF FM 7 kwietnia br. Dowiedzieliśmy się z niej, że istnieje kolejny, dokładniejszy stenogram rozmów jakie w ostatnich 25 minutach feralnego lotu do Smoleńska odbyły się w kabinie pilotów. Jak to jest możliwe, zadawali sobie wszyscy pytanie, że tak renomowane instytucje jak Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji czy krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna, które sporządzały stenogramy opublikowane przez prokuraturę wojskową w grudniu 2011 r. zawierały tak wiele luk, że dopiero kolejna ekspertyza, wykonana po trzech latach przez biegłych pod kierunkiem prof. Grażyny Demenko z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, zawarła blisko 40% więcej rozpoznanych słów i osób je wypowiadających?

Bohaterom katastrofy smoleńskiej najwyższa cześć!

Mija 5 lat od wielkiej lotniczej katastrofy smoleńskiej (10.04.2010). Zginęło w niej 96 osób, w tym Prezydent RP L. Kaczyński z Małżonką, ministrowie, parlamentarzyści oraz całe dowództwo Wojska Polskiego. Z Pomorza zginęli M. Płażyński, A. Rybicki, A. Walentynowicz oraz A. Karweta i L. Solski. Modlitwa i pamięć ich dokonań - to chyba najlepszy sposób uhonorowania ich służby dla Ojczyzny.

Trzy lata temu w Smoleńsku zginęli wybitni Pomorzanie

Podobnie jak w całej Polsce, również na Pomorzu 10 kwietnia w wielu miastach odbędą się uroczystości upamiętniające trzecią rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wśród osób, które zginęły przed trzema laty, było również wielu wybitnych Pomorzan.

Smoleńsk nas podzielił

„Większość oficerów polskich, jeńców, wziętych do niewoli przez czerwoną armię wkraczającą do Polski we wrześniu 1939, wywieziono do Rosji i umieszczono w trzech obozach: w Kozielsku na wschód od Smoleńska, w Starobielsku w pobliżu Charkowa, w Ostaszkowie w pobliżu Kalinina (….). Faktem było, że o żadnym z 15.000 zaginionych jeńców nie było od wiosny 1940 jakiejkolwiek wiadomości i nikogo, ale to dosłownie nikogo, nie udało się odnaleźć. Dopiero wiosna 1943 miała odsłonić straszliwą tajemnicę światu, który usłyszał grozą odtąd przejmujące słowo: KATYŃ”.

Marty Kaczyńskiej dyskusja na Facebooku

Marta Kaczyńska wywołała na Facebooku gorącą dyskusję na temat wtorkowego wypadku Boeinga 767 na Okęciu. Córka prezydenta porównała ten wypadek do katastrofy Tupolewa, w którym zginęli jej rodzice. Do jej słów odniósł się kapitan Tadeusz Wrona, który uratował 231 osób.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Zaduma, modlitwa i bijące dzwony kościelne. Tak przeżywaliśmy pierwszą rocznicę tragedii smoleńskiej.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...