piątek, 24 marca, 2023
Strona główna Tagi In vitro

Tag: in vitro

Gdańsk będzie finansował metodę in vitro. Radni wyrazili zgodę

W trakcie poniedziałkowej (5 czerwca), nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Gdańska, głosami radnych Platformy Obywatelskiej, przegłosowano uchwałę w sprawie dofinansowania przez Miasto metody in vitro. - Nie chcemy tutaj wojen ideologicznych i sporów prawnych. Chcemy pomóc ludziom! - podkreślał Piotr Borawski, szef klubu PO w Radzie Miasta Gdańska.

Senator Kleina: prawo nie może rozstrzygać etycznych problemów kobiet

Dzisiaj w Słupsku odbyła się wspólna konferencja prasowa senatora Kazimierza Kleiny oraz posła Zbigniewa Konwińskiego, dotycząca wczorajszej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej oraz dzisiejszego protestu przeciwko zakazowi aborcji.

Senat „ZA” in vitro!

Senat przyjął w zeszły piątek ustawę o leczeniu niepłodności. Ustawa o leczeniu niepłodności zakłada m. in. uregulowanie kwestii leczenia metodą in vitro. Zapisy przewidują wsparcie dla małżeństw i par pozostających we wspólnym pożyciu.

Sejm powiedział „tak” ustawie o in vitro!

Rządowy projekt ustawy o in vitro został przyjęty przez Sejm. – To wielki sukces polskiej wolności – powiedziała po głosowaniu premier Ewa Kopacz.

Chyba nie lubią dzieci

Na ogół nie wypowiadam się w kwestiach światopoglądowych, gdyż szanuję prywatność przekonań odnoszących się do wyznawanej wiary, religii czy moralności. Nie oznacza to, że się nimi nie interesuję (nie przypadkowo studiowałem też filozofię) i nie szukam odpowiedzi na szereg pytań związanych z życiem i śmiercią, doczesnością i wiecznością, nauką i wiarą, postępem i tradycją, państwem i kościołami. Ale gdy ktoś brutalnie wkracza w sferę życia zarezerwowaną dla władzy ustawodawczej, właśnie z powodów światopoglądowych, budzi się we mnie sprzeciw i oburzenie.

Robert Biedroń chce, aby miasto finansowało in vitro

Robert Biedroń poseł Ruchu Palikota chce przekonać władze Słupska, aby samorząd finansował zabiegi in vitro. Działacze partii złożyli w słupskim ratuszu petycję w tej sprawie.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...