wtorek, 11 maja, 2021
Strona główna Tagi 25 lat samorządu

Tag: 25 lat samorządu

25 lat samorządności i wyzwania na kolejne ćwierćwiecze

30 czerwca 2015 roku w Gdańsku odbyła się regionalna konferencja pt. "25 lat samorządności. Wyzwania na kolejne 25. lecie". W tej niezwykłej i bardzo potrzebnej konferencji, wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, reprezentanci świata nauki i kultury oraz minister Jerzy Stępień. Reforma samorządowa to najbardziej udana reforma ustrojowa, ale potrzebne są dalsze zmiany - to główna konkluzja konferencji.

Refleksje nad srebrnym jubileuszem samorządności

Minęła bardzo ważna rocznica - 25. lecie odrodzenia samorządności terytorialnej w Polsce. Proszę zauważyć, że media centralne prawie w ogóle jej nie zauważyły. Zamiast zauważyć kapitalny wymiar ustrojowy i obywatelski reformy samorządowej, media skupiały się na bieżących sporach i kontrowersjach. Takim sposobem "wirtualna Polska" raz jeszcze zdominowała autentyczny sukces 38 mln obywateli naszego kraju. Tym bardziej warto pokusić się o refleksje prosamorządowe.

Za dwa miesiące Srebrny Jubileusz Samorządności

Jedynie dwa miesiące dzielą nas od rocznicy 25. lecia odrodzenia samorządu lokalnego w Polsce. Dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się demokratyczne wybory do rad gmin. O powiatach i województwach wtedy nie myślano. Powstały on 9 lat później. Jest naszym obowiązkiem przywołanie do pamięci animatorów naszej samorządności z 1990 roku.
2,137FaniLubię
311ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorze liderem szczepień przeciw Covid

Województwo pomorskie zajmuje pierwsze miejsce pod względem wykonanych szczepień przeciw Covid 19 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Według danych Ministerstwa Zdrowia wskaźnik dla naszego...