fot. facebook.com

Nieznany nikomu Projekt Trójząb z Trójmiasta, stworzył odpowiedź na stołeczny utwór „Nie ma cwaniaka na warszawiaka”. To już wojna miast czy niewinne przepychanki?

1 kwetnia w Internecie oraz na trójmiejskich telebimach premierę miało wideo o tytule „Montelansino”. W klipie pojawia się surfer, barmani, plażowicze, rybacy, stoczniowcy – typowe postacie z Pomorza. Przedstawiono także Kaszubów, którzy bawią się w modnym trójmiejskim kasyno. Warszawiacy występują jako stereotypowi lansujący się turyści, tańczą w klapkach i zamawiają „modżajto”.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=NAquix4FGSU]

– Naszym zamiarem nie jest  wywołanie bitwy miast czy prowokacja. To od początku do końca ironiczna, pełna poczucia humoru odpowiedź na  zaczepkę – „wojna na poduszki” – piszą twórcy Montelansino na Facebooku.

Autorem tekstu jest Tomasz Jurgielewicz. Muzykę skomponował Michał Sierakowski. Piosenkę wykonali: Marcin Sternik z Klubogalerii Soho, Konrad Brodowski i Tomasz Jurgielewicz z restauracji Coco oraz Marta Sulkowska.  W teledysku, gościnnie, wystąpił prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Mirosław Baka.

fot. facebook.com

– W historii Polski zapisali się ludzie, którzy budując Warszawę nie obwieszczali, że są Kaszubami. Łączymy się w idei, rosnącej w naszych sercach, że mamy cwaniaka warszawiaka, a mimo tego spotykamy się na kebabie pod Pałacem Kultury – podsumowują swoje działanie uczestnicy Projektu Trójząb.

A od tego się zaczęło, Projekt Warszawiak:

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=Ty-3SDp7cb8]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.