fot. L. Ochmański

Ciężko ranny maszynista i zniszczone trzy lokomotywy to skutki wypadku kolejowego, do którego doszło w czwartek nad ranem w Gdyni. Na stojący pociąg towarowy najechał skład dwóch lokomotyw.

fot. L. Ochmański

Do wypadku doszło dziś nad ranem o  godz. 3.30 na wysokości stacji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana. Na stojący przed sygnalizacją świetlną pociąg towarowy najechał inny, składający się z dwóch lokomotyw, które były przetaczane na inny tor. Poważnie ranny został maszynista. Do końca dnia będą ok. 10-minutowe opóźnienia w kursowaniu pociągów dalekobieżnych. O świcie wstrzymany został ruch SKM, jednak już o 5 rano pociągi jeździły bez większych opóźnień .

Zdaniem służb ratunkowych dla obu składów sygnalizator świetlny wskazywał „stop”. Na razie nie wiadomo jak  doszło do wypadku. Prokurator wstępnie wyklucza  przyczynę techniczną, ponieważ  hamulce i sygnalizacja świetlna działają poprawnie. Więcej będzie wiadomo po przesłuchaniu rannego maszynisty. Przyczyny i okoliczności wypadku bada specjalna komisja PKP.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.