Pierwsza w Polsce „Gazeta Mówiona” dla osób niewidomych przestaje działać. Powodem zawieszenia i prawdopodobnie likwidacji redakcji jest brak pieniędzy. Jedyna w naszym kraju gazeta tego typu, każdego miesiąca docierała do tysięcy osób niepełnosprawnych.

Pierwsza w Polsce „Gazeta Mówiona” dla osób niewidomych i niedowidzących powstała w 2003 roku. – Przez lata działalność „Gazety” udało się finansować głównie dzięki grantom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niestety dla osób niewidomych w tym roku zabrakło pieniędzy mówi – Teresa Ławecka, redaktor naczelny „Gazety Mówionej”. Zawieszenie pracy redakcji „Gazety” to strata nie tylko dla jej słuchaczy. To także likwidacja kilkunastu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.
– Nasza redakcja od lat funkcjonuje w Słupsku. Niestety wszyscy stracimy pracę – mówi Tadeusz Piotrowski, pomysłodawca powstania „Gazety Mówionej”. W ciągu siedmiu lat działalności ukazało się blisko sto płytowych wydań „Gazety Mówionej”. Jej egzemplarze trafiały do wszystkich oddziałów Związku Niewidomych, bibliotek i kilku tysięcy osób niewidomych i niedowidzących.