fot. Gazeta Mówiona: Redakcja w Słupsku

Pierwsza w Polsce  „Gazeta Mówiona” dla osób niewidomych przestaje działać. Powodem zawieszenia i prawdopodobnie likwidacji  redakcji jest brak pieniędzy. Jedyna w naszym kraju gazeta tego typu, każdego miesiąca docierała do tysięcy osób niepełnosprawnych.

fot. Gazeta Mówiona: Redakcja w Słupsku

Pierwsza w Polsce „Gazeta Mówiona” dla osób niewidomych i niedowidzących powstała w 2003 roku. – Przez lata działalność „Gazety” udało się finansować  głównie dzięki grantom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niestety dla osób niewidomych w tym roku zabrakło pieniędzy mówi – Teresa Ławecka, redaktor naczelny „Gazety Mówionej”.  Zawieszenie pracy redakcji „Gazety” to strata nie tylko dla jej słuchaczy. To także likwidacja kilkunastu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

– Nasza redakcja od lat funkcjonuje w Słupsku. Niestety wszyscy stracimy pracę – mówi  Tadeusz Piotrowski, pomysłodawca powstania „Gazety Mówionej”. W ciągu siedmiu lat działalności ukazało się blisko sto płytowych wydań „Gazety Mówionej”. Jej egzemplarze trafiały do wszystkich oddziałów Związku Niewidomych, bibliotek i kilku tysięcy osób niewidomych i niedowidzących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.