fot. UM Słupsk

Rozpoczynają się kolejne działania w ramach projektu rewitalizacji tzw. Traktu Książęcego. Prace budowlane w centrum Słupska ruszają już w przyszłym tygodniu. Całkowity koszt programu to 47,2 mln zł.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Słupsku podpisano trzy umowy z wykonawcami prac budowlanych związanych z rewitalizacją tzw. Traktu Książęcego, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu i potrwają do końca 2012 r. Na inwestycję o łącznej wartości 7,5 mln zł składa się przebudowa ul Wojska Polskiego (4,5 mln zł), budowa kulturalnego podwórka przy ul. Niedziałkowskiego (2 mln zł.) i budowa dwukondygnacyjnej pracowni ceramicznej (877 tys. zł).

fot. UM Słupsk

Rewitalizacja „Traktu Książęcego” to projekt obejmujący modernizację kamienic przy ulicach: Wojska Polskiego, Niedziałkowskiego oraz Krasińskiego, w tym odnowienie elewacji, docieplenie ścian, wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej, kominów, rynien itp. Pod ulicami Niedziałkowskiego i Krasińskiego założone zostaną kolektory deszczowe. Przebudowane zostanie przejście podziemne pod ulicą A. Łajming z dostosowaniem schodów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na Skwerze im. Pierwszych Słupszczan powstaną aleje spacerowe w postaci ciągów pieszych i pieszo-rowerowych.

fot. UM Słupsk

Projekt przewiduje przebudowę drogi i deptaku przy ul. Wojska Polskiego. Powstanie tzw. „podwórko kulturalne” o pow. 4000 m2. Zostaną zbudowane ciągi pieszo-jezdne i miejsca parkingowe oraz zadaszona scena „letnia”, place zabaw dla dzieci, skwer z fontanną, jak również mała architektura z altankami, ławkami, stałymi stołami do ping-ponga, stolikami szachowymi i nasadzeniami zieleni.

Nastąpi rozbudowa Teatru „Rondo” o ok. 300 m2 wraz z częścią istniejącą oraz wyposażeniem. Powstanie sala prób, sala do pracy indywidualnej, sala do zajęć z technikami multimedialnymi, magazyn, garderoba i biuro. W miejsce istniejącej zostanie zbudowana nowa dwukondygnacyjna Pracownia Ceramiczna wraz z wyposażeniem o pow. ok. 300 m2, która pomieści: pracownię garncarską, salę zajęć z miejscami do wypalania w piecu, windy do przewożenia materiału.

Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 powstanie ośrodek sportowo-rekreacyjny o pow. ponad 1000 m2 ze świetlicą środowiskową, klubem seniora, salą tańca, salą korekcyjną i siłownią.

Powstanie również Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. umieszczone w budynku dwukondygnacyjny o pow. ponad 300 m2 wraz z parkingiem.

Prace budowlane obejmą obszar 57 ha. Całkowity koszt programu to 47,2 mln zł. Wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego wyniesie 31,8 mln zł. Pozostałą część sfinansuje miasto i wspólnoty mieszkaniowe.

fot. UM Słupsk
fot. UM Słupsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.