I LO Słupsk / UM Słupsk

Trwają konkursy na dyrektorów słupskich szkół i przedszkoli. Komisje konkursowe wyłonią 15 kandydatów na te stanowiska. Na podstawie dotychczas rozstrzygniętych konkursów można stwierdzić, że w słupskiej oświacie nie szykują się większe zmiany.

Po zakończeniu pięcioletniej kadencji dyrektorów w Słupsku trwają konkursy na stanowiska kierownicze placówek oświatowych. W sumie dotyczy to 15 tego typu stanowisk. Konkurs odbywa się miesiąc wcześniej niż zwykle, gdyż zgodnie z wdrażaną w Słupsku nową strategią oświatową, nowi dyrektorzy mają mieć wpływ na zatrudnianie w swoich placówkach. A takie decyzje muszą zapaść jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego.

 

I LO Słupsk / UM Słupsk

W miniony czwartek odbyły się konkursy na dyrektorów m.in. Przedszkola Miejskiego Nr 9, Słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Praktycznego i Słupskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego. W poniedziałek przed komisją konkursową stawali kandydaci na dyrektorów I LO, V LO, ZSO nr 3. Wtorek był dniem przeznaczonym na gimnazja. Natomiast jutro do konkursu staną kandydaci na dyrektorów SP nr 4, 7 i 9 oraz słupskiego Mechanika (ZSP nr 9).

W związku z rezygnacją zmiany nastąpią na pewno na stanowisku dyrektora I LO, gdzie dotychczasowa dyrektorka Ewa Bogdanowicz poinformowała, że przechodzi na emeryturę. Nie zmieni się natomiast nic w szkołach gimnazjalnych, gdzie większość dotychczasowych dyrektorów nie miała nawet konkurencji. Ostateczną decyzję w sprawie dyrekcji słupskich szkół podejmie prezydent Maciej Kobyliński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.